Logowanie

Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Strona główna FAQ Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasiadka i nęcenie węgorza
Autor Wiadomość
Slesz 
Bywalec

Wysłany: 21-12-2012, 13:53   Zasiadka i nęcenie węgorza

W związku że zima za oknem i na nocne zasiadki trza trochę poczekac(..pomijam oczywiście hardcor"ów. :razz: )..postanowiłem poruszyc cieplejszy temat węgorzowy.Czy wogóle ktoś z was lubi łowic węgorze??...Ja owszem.Na łowisko wybieram raczej nie głębokie zatoki w jeziorach,zwirowniach..(na turawie kiedyś ładnie brały w zatoce na rybaczówce)albo miejsca za opaską na rzece.Dobrze jak jest trochę porośnięte dno,czasem muliste- bo węgorz to lubi.Zestawy stosuje raczej klasyczne,chociaż jak bardzo jest mulisto to wtedy montuje różne wynalazki-w postaci podwodnych spławików które delikatnie unoszą przynęte 10-20 cm na dnem...a na hak to wiadomo rasówka,czerwony,ukleja,czasem pellet.Co do nęcenia to dsłyszałem różne sposoby..od suszonej krwi po mielony pellet krabowy z białymi robakami :mrgreen: ..a wy jakie macie zdanie?

Daniel 
Bywalec

Wysłany: 27-12-2012, 10:24   

Slesz napisał/a:
Co do nęcenia to dsłyszałem różne sposoby..od suszonej krwi po mielony pellet krabowy z białymi robakami

Na wschodzie kiedyś stawiano kosze wiklinowe z padliną i łowiono tak węgorze , więc może spróbuj padliną nęcić . Jak już umiesz miejscówki wytypować to 80% sukcesu .

skorupa 
Nowicjusz

Wysłany: 28-12-2012, 20:01   

Slesz-jak umiesz wytypować miejscówki z padliną to 100 % sukcesu. :grin: :grin: :grin:

zadro 
Nowicjusz

Wysłany: 30-06-2013, 17:43   

Podpowiecie gdzie się można wybrać w okolicy na tą rybkę? W okolicach Opola nigdy jeszcze nie złowiłem Węgorza. Kiedyś łowiłem ją w Grodkowie na Cegielni koło pomostu. Od momentu przeprowadzki trzeba na nowo poznawać wody w Okolicy Opola :-)

AngleR90 
Nowicjusz
bob2012

Wysłany: 30-06-2013, 21:20   

Witaj,ja z kolegą kiedyś łowiłem skutecznie węgorza na Małej Panwi w Turawie.Jedna z miejscówek była usytuowana 200m poniżej zapory od strony dopływu tego kanału.A drugie miejsce było jeszcze jakieś 200-300m poniżej tego wcześniej wymienionego,jest tam delikatne poszerzenie i występują tam wsteczne prądy,dość znane miejsce bo można tam dojechać samochodem do samej wody(tylko nie za daleko bo droga się urywa i można wpaść wprost do MP)Rozmawiałem ostatnio na moście nad jazem na Kanale Ulgi z gościem który tam pracuje i mówił że łowią tam powyżej jazu węgorza,ponoć miejscowi z Winowa?Tylko nie zapomnij o okresie ochronnym węgorza jaki w tej chwili obowiązuje. http://www.pzw.org.pl/opo...chronny_wegorza

zadro 
Nowicjusz

Wysłany: 30-06-2013, 22:36   

Pamiętam o okresie ochronnym. Ale już niedługo będzie można ciepłe wieczory spędzić nad wodą w poszukiwaniu tej rybki. Będę musiał się wybrać nad Kanał Ulgi. Zawsze jakoś po drugiej stronie jazu łowiłem.

Odpowiedz do tematu