Facebook      

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turawskie, nocne, spinningowe sandaczowanie. Posezonowe wspomnienie.

Jesienią postanowiłem zapolować na sandacze. Z brzegu, na spinning i do tego wieczorną, a nawet nocną porą. Łowiskiem była moja ulubiona Turawa. Do tej pory jakoś nie ciągnęło mnie do łowienia z brzegu w sytuacji, kiedy dysponuję łodzią. Jednak dość niski stan wody w jeziorze tej jesieni spowodował, że łódka została daleko na brzegu. Postanowiłem, że do końca sezonu będę łowił z kamienistego wału otaczającego zachodnią część jeziora. Najwięcej wypraw zanotowałem w listopadzie.  Nawet pogoda mnie nie zrażała, bo niejednokrotnie wyjeżdżałem w mokre, wręcz deszczowe dni. Nie, nie dni, a wieczory! Na ryby zamiast wczesnym rankiem, wyruszałem późnym wieczorem. Ale wierzcie mi, nie byłem w tych poczynaniach osamotniony. Listopad nie zachęca do wieczornych wypadów. Jednak dokonałem tego, zaciskałem zęby i twardo ze spinningiem i lampką czołową niczym górnik, wędrowałem po kamienistym wale okalającym jezioro. Nota bene, kamienie niejednokrotnie mokre, stawały się bardzo śliskie, co znacznie utrudniało całą operację. Muszę przyznać, że spinningowanie nocą wciągnęło mnie. Nieco inne doznania są, gdyż inne zmysły niż zwykle pracują na ewentualny sukces. Nasz wzrok zostaje wyłączony, wszystko odbywa się na wyczucie: rzuty, brania… No właśnie… brania… Przyznam się bez bicia, że na taką dużą ilość wyjazdów nad wodę, brań było stosunkowo mało. Nad jezioro jeździłem co drugi dzień. Czuję się nieco zawiedziony, bo liczyłem na lepsze wyniki. Choć z pewnością w przyszłym roku również spróbuję. Ryb nie było dużo i nie były duże. Trzeba jednak stwierdzić, że branie nocą na spinning inaczej smakuje. Noc to magia. Lis przebiegający za plecami, czasem pełnia i czasem flauta na jeziorze, dzięki której czujemy niemal każdy kamyczek na dnie. Aż przychodzi ten moment, jakby znikąd, uderzenie i emocjonujący hol w ciemnościach…

[Obrazek: y4mJH6f0gihkFJa_x-wmFmoKRgXWWEcp5YmjnoIs...pmode=none]

Fotogeniczny, nieprawdaż Wink  

[Obrazek: y4m0T49fstUZYr9Ject6aPSZun-oPuefMaVPg6MB...pmode=none]

Ruszam do boju

[Obrazek: y4mJ9KijUOPxpOsRoGy1mG0iNXsTE_8-DqvyH_fB...pmode=none]

Komuś przejechałem po "plecach"

[Obrazek: y4mpMiQNFkQ-ndxnc6uG6lC0sxMmepn9kgROtw6r...pmode=none]

Kolejny...

[Obrazek: y4m8yNbo-MeMCFxMg6oQVlLnzfQN1RQ6Sl--C1hk...pmode=none]

Trochę nieostre, ale robienie zdjęć w nocy smartfonem nie jest łatwe

Jeśli zainteresował Was temat, zapraszam jeszcze do obejrzenia filmu, który nakręciłem na jednym z nocnych, spinningowych wypadów:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2017 wedkarstwo.opole.pl  
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.