wedkarstwo.opole.pl
II Memoriał im. Józefa Konstanciaka - 14.10.2017 Turawa - Wersja do druku

+- wedkarstwo.opole.pl (http://www.wedkarstwo.opole.pl/forum)
+-- Dział: Portal (http://www.wedkarstwo.opole.pl/forum/forumdisplay.php?fid=58)
+--- Dział: Artykuły (http://www.wedkarstwo.opole.pl/forum/forumdisplay.php?fid=60)
+--- Wątek: II Memoriał im. Józefa Konstanciaka - 14.10.2017 Turawa (/showthread.php?tid=915)II Memoriał im. Józefa Konstanciaka - 14.10.2017 Turawa - Wodzu - 11-01-2017

14 października 2017 r. miałem okazję uczestniczyć w towarzyskich zawodach spinningowych z łodzi, rozgrywanych na zbiorniku zaporowym w Turawie, organizowanych przez koło wędkarskie PZW z Gogolina. Rywalizacja, jak zawsze odbywała się w przyjacielskiej atmosferze, a najważniejszym przesłaniem spotkania było uczczenie pamięci Józefa Konstanciaka - znakomitego wędkarza, spinningisty i kolegi. 
Pogoda w tym dniu pozwalała na komfortowe łowienie z jednostek pływających. Niestety, ryby jak zwykle były kapryśne, co miało odzwierciedlenie w wynikach. Kilkunastu zawodników rywalizowało przez pięć godzin. Ostatecznie złowiono trzy sandacze, a końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  1. Zbigniew Pluta - sandacz 2580 g.
  2. Jakub Watrakiewicz - sandacz 2360 g.
  3. Andrzej Watrakiewicz - sandacz 2330 g.
Zwycięski puchar wręczyła p. Zenia Konstanciak. 

Zawodnicy wypływający z przystani Rybaczówka mieli drobne kłopoty z wydostaniem się na pełne jezioro, musieli przepływać wąskim przesmykiem. Sytuacja była spowodowana niskim stanem wody w jeziorze. Na dzień dzisiejszy poziom wody na tyle się obniżył, że nie ma już możliwości wypływać bezpośrednio z Rybaczówki.

[Obrazek: y4mUXaFpNG_AvXfgY3WhodAbzbMPy_cz3vRnX7x8...pmode=none]
Zdjęcie pochodzi ze strony ZO PZW Opole